Sjezdovky volají: Nezapomeňte na cestovní pojištění
30. 11. 2023

Sjezdovky volají: Nezapomeňte na cestovní pojištění

S blížící se lyžařskou sezónou je důležité myslet nejen na vybavení, destinaci a přát si hezké počasí, ale také na správné cestovní pojištění. Tento článek vám poskytne užitečné informace o tom, proč je cestovní pojištění při lyžování v zahraničí důležité a jaké složky by mělo obsahovat. Zjistěte, jak může cestovní pojištění ochránit nejen vaše zdraví, ale i finance a poskytnout vám klidnou a bezstarostnou lyžařskou dovolenou. 

Základy cestovního pojištění: Co byste měli vědět před odjezdem na lyže

Příprava na lyžařskou dovolenou zahrnuje více než jen výběr destinace a balení vybavení. Zahrnuje také pečlivé zvážení vašeho cestovního pojištění. To může být rozhodující pro vaši finanční a zdravotní bezpečnost v zahraničí. Mnoho lyžařů předpokládá, že jejich zdravotní pojištění je dostatečné, ale ve skutečnosti mnohá zahraniční léčebná zařízení vyžadují přímou platbu nebo nepokrývají určité lékařské služby.

Cestovní pojištění by mělo pokrývat náklady na lékařskou péči v případě úrazů na sjezdovkách, včetně nákladů spojených s převozem a záchrannými službami. Důležitým aspektem je výběr pojištění, které odpovídá vašim konkrétním potřebám a destinaci. Zvažte limity pojistného krytí a rozsah pokrytí, které by mělo zahrnovat nejen zdravotní péči, ale také náklady spojené s předčasným návratem domů nebo ztrátou vybavení.

Dále je třeba vzít v úvahu specifika destinace. Například v některých zemích mohou být lékařské náklady výrazně vyšší než doma. V takových případech je důležité mít pojištění s vyšším limitem krytí. Stejně tak je důležité zkontrolovat, zda pojištění pokrývá specifické aktivity, jako je heliskiing nebo freeriding, pokud se plánujete těmto sportům věnovat.

Nakonec byste měli zvážit, zda vaše pojištění nabízí asistenční služby v případě nouze. Tyto služby mohou zahrnovat například organizaci lékařského ošetření, převozu do nemocnice, nebo dokonce repatriace. Správně zvolené cestovní pojištění vám poskytne nejen finanční ochranu, ale také klid na mysli, umožňující vám plně se věnovat radostem z lyžování.

Specifika pojištění pro lyžaře: Od zdravotní péče po záchranu na svahu

Lyžování jako sport s sebou nese specifická rizika, která by měla být pokryta vaším cestovním pojištěním. Kromě základního zdravotního pojištění, které pokrývá standardní lékařskou péči, by lyžaři měli zvážit připojištění pro případy úrazů na sjezdovkách. To zahrnuje pokrytí nákladů spojených s vyhledáním záchranných služeb, včetně helikoptérové záchrany, která je v mnoha lyžařských oblastech nezbytná a může být velmi nákladná.

Dalším důležitým aspektem je pojištění proti ztrátě nebo poškození lyžařského vybavení. Ať už si vybavení půjčujete nebo máte vlastní, jeho ztráta nebo poškození může být nejen nepříjemná, ale také drahá. Pojištění může pokrýt náklady na náhradu nebo opravu vybavení, což vám umožní pokračovat ve vaší dovolené bez větších finančních ztrát.

Kromě toho byste měli zvážit pojištění proti zrušení cesty. To se může hodit, pokud se nemůžete zúčastnit plánované lyžařské dovolené z důvodů, jako je nemoc, nebo pokud musíte cestu předčasně ukončit. Toto pojištění může pokrývat náklady na nevyužité ubytování a další rezervované služby, které již nelze zrušit bez poplatků.

Nakonec, zvažte možnosti pojištění proti úrazu a trvalé invaliditě. Tyto složky pojištění poskytují finanční kompenzaci v případě vážného zranění a mohou být neocenitelnou podporou v těžké situaci.

Pojištění odpovědnosti a další doporučená připojištění

Jednou z nejvýznamnějších částí cestovního pojištění pro lyžaře je pojištění odpovědnosti. Toto pojištění je zásadní, protože chrání před finančními nároky, pokud způsobíte úraz jinému lyžaři nebo zničíte cizí majetek. V některých zemích, jako je Itálie, je toto pojištění na sjezdovkách dokonce povinné. Pokrytí odpovědnosti může ochránit vaše finanční zájmy v případě, že jste zodpovědní za nehodu.

Kromě pojištění odpovědnosti je vhodné zvážit připojištění, které poskytuje ochranu v širším rozsahu situací. Patří sem například pojištění proti právním nákladům, které může být užitečné v případě právních sporů nebo nejasností ohledně úrazu na svahu. Také pojištění proti úrazu, které poskytuje jednorázovou finanční kompenzaci v případě trvalé invalidity nebo vážného zranění, může být cenným doplňkem.

Důležitou součástí je také zvážení rizik spojených s konkrétními destinacemi a typy lyžování. Pokud plánujete lyžovat v extrémních podmínkách nebo se věnovat freeridu mimo vyznačené sjezdovky, je důležité zajistit, aby vaše pojištění tuto činnost pokrývalo. Mnohé standardní smlouvy vylučují takové aktivity, proto je nutné vyhledat specializované pojištění, které zohledňuje tyto specifické potřeby. Například, pokud se chystáte na heliskiing, ujistěte se, že vaše pojištění pokrývá potenciální rizika a náklady spojené s tímto druhem aktivity.

Pokud máte jakékoliv dotazy nebo potřebujete pomoci s výběrem ideálního cestovního pojištění pro vaši příští lyžařskou dovolenou, neváhejte mě kontaktovat.

Petra Pokorná
Autor: Petra Pokorná

Co dělám

Jmenuji se Petra Pokorná a řeším komplexní RODINNÉ FINANCE, zejména pak financování rekonstrukce bytů a rodinných domů. Mým cílem jsou splněné cíle mých klientů.

Každý den se při práci setkávám s lidmi, kteří chtějí žít kvalitní život, zajistit svou rodinu a nabídnout členům své domácnosti kvalitní zázemí v podobě příjemného bydlení, kam se budou všichni rádi vracet. Každý má cíle a sny, někteří odlišné, ale v podstatě chceme všichni to stejné – najít životní a finanční stabilitu a dopřát sobě a své rodině co nejlepší životní úroveň.

Specializace

Domov by měl být především naším harmonickým útočištěm. Na každý však má to štěstí žít tam, kde se cítí skutečně DOMA. Chcete i vy šťastný domov podle svých představ?

CHCETE, ABY SE VÁŠ INTERIÉR PROMĚNIL V DOMOV VAŠICH SNŮ?

Specializuji se na financování rekonstrukcí. Ať už hledáte cestu, jak změnit své bydlení od základu nebo jen chcete nakoupit nové vybavení a osvěžit svůj domov, ráda vám poradím. Nevíte, jak úpravy zafinancovat? Zeptejte se mě. Od toho jsem tu PRO VÁS.

 

Reference

Svým klientům nenabízím jen finanční poradenství. Svým klientům poskytuji především své CENNÉ zkušenosti. Mou priroritou je ukázat lidem jejich možnosti a najít NEJLEPŠÍ cestu k naplnění jejich snů a cílů. Svou práci stavím na vztahu a důvěře. Proto se ke mně mí klienti vrací. Zajímá vás cokoliv z financí? Nevíte si rady nebo hledáte možnost financování? Kontaktujte mě.

 

JAKUB a ADÉLA PITTNEROVI, OSTRAVA

Děkujeme paní Pokorné za spolupráci při vyřizování naší hypotéky a ostatních záležitostí.

Jsme velice spokojeni s klientským přístupem, vždy pro nás dokázala najít řešení přesně na míru. Moc si vážíme její pomoci.
Vysoká profesionalita, vstřícnost a hlavně spolehlivost.

 

PETR KIČERKA, 32 let, operátor výroby, OSTRAVA

Děkujeme. Jste moc šikovná a i díky vám to dobře dopadlo.

 

LUDMILA JELÍNKOVÁ, 49 let, specialistka montážní linky, OSTRAVA

S paní Pokornou jsme velmi spokojeni.

Ceníme si lidského přístupu, který dnes není samozřejmostí. Kdykoliv potřebujeme poradit, je na příjmu. Díky ní máme novou kuchyň a zbrusu nový nábytek v obývacím pokoji.

 

LUKÁŠ HLISNIKOVSKÝ, 40 let, regionální manažer, FRÝDLANT NAD OSTRAVICÍ

Paní Pokorná nám byla cenným průvodcem celým procesem financování koupě domu a jeho rekonstrukcí. Její práce si vážíme a rádi se k ní vracíme. Nejdůležitější vlastností paní Pokorné je především spolehlivost.

 

JIŘÍ BAJGAR, 52 let, invalidní důchodce, OSTRAVA

Paní Pokorné vděčím za pořádek v rodinných financích. Sami bychom revizi všeho, co máme, nejspíš nezvládli. Netušili jsme, kde všude můžeme ušetřit. Petro, moc Vám děkujeme.

 

S čím vám mohu pomoci:

KOMPLETNÍ REVIZE RODINNÝCH FINANCÍ

POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI

ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

FINANCOVÁNÍ BYDLENÍ, REKONSTRUKCE

STAVEBNÍ SPOŘENÍ

 


 

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Stáhněte si zdarma

Přehledná tabulka pro finanční rozpočet

zpracováním osobních údajů